dr Marta Nawrocka – Oferta
dr Marta Nawrocka – Oferta

Badanie USG tarczycy

Badanie USG określa wielkość i strukturę tarczycy. Pozwala uwidocznić takie nieprawidłowości jak obecność guzków, zwapnień i torbieli, ale także cechy zwłóknienia, zapalenia i nieprawidłowe przepływy krwi w gruczole.

Badanie nie wymaga szczególnego przygotowania. Pacjent nie musi być na czczo. Jest badaniem bezpiecznym także dla kobiet w ciąży.

W dniu badania warto mieć na sobie łatwe do zdjęcia ubranie i biżuterię.

Ponieważ USG jest badaniem obrazowym, otrzymacie zazwyczaj wydruki zdjęć, które dołączone zostaną do wydruku wizyty. Starannie je przechowujcie, ponieważ w systemie pozostanie jedynie opis badania USG, a wspomniane wydruki są w jedynej kopii
przekazywane Państwu.

Warto je okazać przy kolejnym badaniu USG wykonywanym przeze mnie lub przez innego lekarza.

Badanie USG tarczycy wliczone jest w cenę konsultacji endokrynologicznej.

Test oddechowy w kierunku SIBO

SIBO to nadmierny rozwój bakterii w jelicie cienkim, który powoduje wiele niekorzystnych efektów zdrowotnych. Obecne w jelicie cienkim bakterie (których w normalnych warunkach nie powinno być tam w dużej ilości) przyczyniają się do wystąpienia licznych problemów zdrowotnych w tym IBS – zespołu jelita drażliwego.

Poza powyższymi objawami obserwuje się także zaburzenia trawienia i wchłaniania witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (w tym witaminy D) oraz witaminy B12, co może być przyczyną nieskutecznej suplementacji.

Warto jest więc zadbać o prawidłowy stan mikrobioty jelitowej ze względu na optymalizację wchłaniania leków, a co za tym idzie – dobre wyrównanie czynności tarczycy.

W leczeniu SIBO często posiłkujemy się wsparciem dietetyka i gastroenterologa.

Badanie jest zupełnie nieinwazyjne, proste w wykonaniu i nie wymaga pobierania krwi. Trwa dwie lub trzy godziny i wymaga odpowiedniego przygotowania.

Szczegóły dotyczące przygotowania do badania i stosowanej przed badaniem diety uzyskacie Państwo drogą mailową po uprzednim kontakcie telefonicznym albo po zakończonej konsultacji.

Zalecenia dotyczące diety, leczenia farmakologicznego lub konsultacji gastroenterologicznej otrzymacie Państwo przy kolejnej konsultacji.

Test oddechowy w kierunku nietolerancji laktozy

Problem nietolerancji pokarmowych często pojawia się w trakcie zbierania z Wami wywiadu. Spora część Pacjentów zgłasza, że po wypiciu mleka bądź jego przetworów odczuwa wzdęcia, uczucie przelewania w jamie brzusznej, wzmożoną ilość gazów lub pojawienie się kolkowego bólu lub biegunki.

Dla części z Was po rezygnacji z przetworów mlecznych poprawa jest natychmiastowa i łatwo zauważalna. Dla tych z Was, którzy mają wątpliwą odpowiedź na samą dietę albo szukają szybkiej odpowiedzi na pytanie o możliwą nietolerancję, rozwiązaniem jest przeprowadzenie tzw. wodorowego testu oddechowego w kierunku nietolerancji laktozy.

Badanie jest zupełnie nieinwazyjne, proste w wykonaniu i nie wymaga pobierania krwi. Czas trwania badania to około dwie godziny. Wymaga odpowiedniego przygotowania dietetycznego i odstawienia niektórych leków i suplementów.

Teleporady

Teleporada stanowi wygodną formę konsultacji zwłaszcza w sytuacji, kiedy mieszkacie poza granicami Polski albo potrzebujecie pilnej konsultacji. Teleporady udzielam wyłącznie tym Pacjentom, którzy odbyli już konsultację osobistą w gabinecie.

Teleporada posiada pewne ograniczenia dlatego w niektórych sytuacjach może zaistnieć konieczność skierowania Was na wizytę stacjonarną.

W celu umówienia teleporady proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Teleporada przeprowadzana jest w formie rozmowy telefonicznej.

Po zakończeniu rozmowy otrzymacie drogą mailową treść zaleceń z wizyty oraz kod do e-recepty.

E-recepty i zaświadczenia

Możliwość wystawienia recepty kontynuującej leczenie dotyczy wyłącznie pacjentów, którzy wcześniej odbyli konsultację w gabinecie.

Płatności przelewem proszę dokonać na konto praktyki oraz proszę przesłać potwierdzenie przelewu na adres mailowy. W treści maila proszę podać także nazwę leku i ilość potrzebnych opakowań.

Kod do e-recepty otrzymacie na adres e-mail i/lub numer telefonu.

Zaświadczenia dotyczące Waszej choroby (w tym rozpoznania choroby, stosowanych leków, długości trwania leczenia itp.) celem przedstawienia w Zakładzie Pracy, Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej (Poradnia Lekarza Rodzinnego) wystawiane są w trakcie odbywanej wizyty.

Wystawienie zaświadczenia między wizytami jest dodatkowo płatne. Płatności przelewem dokonaj na konto praktyki i prześlij potwierdzenie przelewu na adres mailowy. W treści maila podaj też dla jakiej instytucji ma być wystawione zaświadczenie oraz jakie informacje ma ono zawierać.

Cennik usług leczniczych

Konsultacja endokrynologiczna pierwszorazowa

350 zł

Konsultacja endokrynologiczna (kolejna wizyta)

300 zł

Konsultacja endokrynologiczna (teleporada)

250 zł

Test oddechowy w kierunku SIBO

230 zł

Test oddechowy w kierunku nietolerancji laktozy

210 zł

Kontrola wyników badań/zaświadczenie

100 zł

Recepta – kontynuacja leczenia

50 zł